Wybieramy kombinezon niemowlęcy

10-11-2020

 

Jest już prawie połowa listopada, tym samym rodzice zaczynają powoli poszukiwania najlepszego okrycia wierzchniego, idealnego dla najmłodszych pociech. W przypadku noworodków i niemowląt zdecydowanym faworytem są kombinezony niemowlęce. Dlaczego w ich kierunku pada większość wyborów zakupowych? Chociażby ze względu na fason. Tworzą one swego rodzaju "pancerz" chroniący nasze maleństwa przed nadmiernym chłodem i wiatrem. 

Dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły przygody ze stawianiem pierwszych kroków, ale są i tak dość ruchliwe, potrzebują ubranek, które nie będą się przesuwać i okręcać. Tego typu działania skutkowałyby ryzykiem przewiania, a tego zdecydowanie chcemy uniknąć.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze odpowiedniego kombinezonu niemowlęcego? Czynników cechujących najlepszy kombinezon jest oczywiście bardzo wiele.

Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na:

- materiał - powinien być bardzo miękki w środku, przez wzgląd na delikatną i wrażliwą skórę niemowlęcia oraz zapewnienie jemu maksymalnego ciepła. Z zewnątrz materiał musi być odporny na wiatr i zimno, oraz nie przemakać. Dodatkowo, materiał powinien być oddychający, aby nie doprowadzić do przegrzania maleństwa. 

- kaptur - zdecydowanie obowiązkowy element. Dlaczego? Ponieważ chroni kark niemowlęcia przed chłodem i stanowi dodatkową ochronę na główkę.

- ściągacze przy rękawach i nogawkach - utrzymują ubranko w odpowiednim miejscu i zapobiegają przedostawaniu się wody, śniegu oraz chłodu do wnętrza kombinezonu.

- rozmiar - maleństwa rosną bardzo szybko. Mając to na uwadze, wybierzmy większy rozmiar, aby nie narażać się na dodatkowe koszty związane z kupnem kolejnego rozmiaru. Większy kombinezon niemowlęcy zapewni dziecku dodatkowy komfort podczas codziennej aktywności, a także w przypadku, gdy maluch ma pod spodem kilka warstw ubranek.

- detale i wykończenie - mamy tu na myśli przede wszystkim wszelkiego rodzaju zamki błyskawiczne, napki, czy rzepy. Ważne, by były w odpowiedni sposób zabezpieczone, co pozwoli uniknąć, np. "drapania" w brodę maluszka.

 

Kombinezony dla noworodków i niemowlaków cechują dołączone do zestawu ocieplane rękawiczki i buciki, natomiast w przypadku kombinezonów dla starszych dzieci warto, by ubranko posiadało kieszonki. Ułatwi to schowanie, np. ulubionej, małej zabawki.

 

Wybierając idealny kombinezon często obserwujemy aktualne trendy modowe. Podpowiadamy, żeby zapoznawać się również z modelami kombinezonów starszych kolekcji, tym bardziej, że często można je nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach.